Menu

O nás

Prague Cello Quartet

Jejich videoklipy mají desítky miliónů zhlédnutí. Na turné už vyrazili třeba do Japonska, Číny nebo Jižní Koreji i Kolumbie.

Jedinečné violoncellové uskupení čtyř profesionálních hudebníků přináší originální úpravy nejen nejznámějších klasických skladeb, ale také filmových melodií a jazzových, rockových nebo popových hitů.

V roce 2022 vydal Prague Cello Quartet své v pořadí páte CD s názvem BEST OF & MORE.

Chytrou směsicí osobitého humoru dokáží zaujmout a bavit diváky všech věkových kategorií. Na domácí scéně se také věnují edukativním koncertům pro děti, kterým s humorem přibližují zdánlivě nedosažitelný a cizí svět klasické hudby.

Přesvědčte se o tom sami na některém z jejich koncertů v Česku nebo během zahraničních turné.

#

Jan Zvěřina

Produkovat videa, která mají statisícová i mnohamilionová zhlédnutí na YouTube, neumí jen tak někdo. Prague Cello Quartet se to celkem daří. Velkou částí se na jejich vzniku podílí právě Jan Zvěřina, který vytváří i klipy své.

Jan Zvěřina, který nám umí videoklipy nejen vymyslet a zprodukovat, se ve svých klipech věnuje všemu od aranžmá hudby, přes její nahrávání, mixování a mastering až do pozice kameramana, střihače, sounddesignéra i režiséra. Kromě všeho zmíněného je Jan Zvěřina laureátem několika mezinárodních soutěží a od minulého roku působí v orchestru Státní Opery Praha. Hru na violoncello studoval na Hamu v Praze a na UDK v Berlíně.

#

Štěpán Švestka

Který dodává svojí komediálností veškerým našim koncertům ten pravý humorný aspekt.

Štěpán svoji vášeň pro violoncello rozvíjel na studiích v Sibelius Academi v Helsinkách a také na JAMU v Brně, kde tento nástroj od roku 2018 vyučuje jako profesor.

Vyhrál několik mezinárodních soutěží a je držitelem světového rekordu skladby Let čmeláka, takže umí být nejen precizní, ale také značně rychlý. 

Štěpán s námi vystupoval již v roce 2017

#

Michal Haring

Je zkušeným komorním hráčem, vítěz několika mezinárodních soutěží a jeho způsob hry skvěle doplňuje celou naši koncertní show. 

Původem pochází ze Slovenska, ale studoval různě po Evropě, například na Musik und Theatre v Mnichově, The Royal Danish Academi of Music v Kodani a svá studia ukončil doktorátem na VŠMU v Bratislavě. Nyní patří také k členům Symfonického orchestru Slovenského rozhlasu a nově se stal pedagogem na Plzeňské konzervatoři.

#

Tomáš Otevřel

V našem souboru ho rozhodně nepřehlédnete. Je to hlavně proto, že narozdíl od nás drží kontrabas, se kterým prohlubuje a rozšiřuje zvuk a rozsah celého našeho souboru. S Tomášem v zádech naše kvarteto získalo ještě víc muzikálnosti a humoru, což někdy umocňuje výměnou kontrabasu za basovou kytaru. 

Tomáš absolvoval HAMU v Praze a můžete ho slyšet také v Symfonickém orchestru Českého rozhlasu jako 2. zástupce koncertní skupiny.