Menu

O nás

Prague Cello Quartet

Čtveřice mladých cellistů přináší originální úpravy nejen nejznámějších klasických skladeb, ale také filmových melodií a jazzových, rockových nebo popových hitů. Jejich cílem je bavit diváky kreativními úpravami známých skladeb i inteligentním humorem a bourat hranice mezi zábavou a klasickou hudbou. Přesvědčte se o tom sami na některém z jejich koncertů v Česku nebo během zahraničních turné.

#

Petr Špaček *1988

Na violoncello hraji od 6 let. Důležité místo v mém vzdělání zaujímá New England Conservatory v Bostonu. Mám za sebou vystoupení s mnoha prestižními hudebními tělesy. Kromě hraní v PCQ se rád věnuji různým worshipovým projektům.

#

Jan Zvěřina *1988

Na violoncello hraji od dětství, studoval jsem na pražské HAMU a UDK v Berlíně a hrál v ř adě komorních uskupení i orchestrů. Nyní se, kromě své rodiny, věnuji především Prague Cello Quartetu, kde mám na starosti produkci.

#

Jan Zemen *1988

Violoncellu se věnuji od sedmi let. Vystudoval jsem HAMU v Praze, a kromě hraní v PCQ, kde jsem také zdatným moderátorem, jsem aktivním pedagogem. V současné době učím na konzervatoři v Pardubicích a ZUŠ Habrmanova v Hradci Králové.

#

Ivan Vokáč *1988

S violoncellem jsem začal již ve čtyřech letech. Absolvent Pražské konzervatoře a HAMU. Kromě Prague Cello Quartetu vystupuji také sólově a jsem členem České filharmonie a také několika komorních těles, kde hraji i na klavír.

poznejte nás